
По повод 17.05.2026 г.- Международен ден за съпричастност със засегнатите от ХИВ/СПИН РЗИ Кюстендил организира бдение в памет на загиналите вследствие от заразяване с вируса. Събитието е част от трети етап на Националната АНТИСПИН кампания, която се реализира по заложените в плана дейности по Национална програма за превенция на ХИВ/СПИ в Република България 2026-2030 г.
Бдението ще се състои на 17.05.2026 г. (неделя) от 20:00 ч. в парка пред Художествена галерия „Владимир Димитров- Майстора“, гр. Кюстендил. Всеки желаещ може да се включи, като РЗИ Кюстендил подсигурява чаени свещи и здравно-информационни материали за присъстващите.
Напомняме, че можете да се изследвате целогодишно в Кабинета за анонимно и безплатно консултиране и изследване за ХИВ/СПИН (КАБКИС) на адрес гр. Кюстендил, кв. „Румена войвода“, ул. „Тинтява“, административната сграда на РЗИ-Кюстендил, ет.1 в рамките на работния ден.